Поточна аналітика

Попри заяви Зеленського і його міністра Степанова, Україна не має ані вакцин, ані перспективи її отримання

Міністр Степанова явно вважає всіх нас за дурнів. Бо як інакше можна пояснити його чергові заяви про те, що під його керівництвом українська медицина спроможна провакцинувати українців мало не протягом кількох місяців «у доволі спокійному режимі». За його словами, йдеться про можливості щеплення 6 і навіть 13 млн. українців на місяць.

Щоправда, як завжди це зі Степановим, він сильно плутається у показаннях. Раніше він стверджував, що у разі наявності достатньої кількості вакцин в Україні можуть вакцинувати від 5 до 7 млн ​​громадян. Але оскільки що одна, що інша цифри все одно з розділу фантастики, – то з таким же успіхом Степанов міг назвати 15-20 млн щеплень на місяць.

При цьому за 4 квітня в Україні в Київській, Одеській та Херсонській областях не зробили жодного щеплення проти коронавірусу, за 5 квітня в Київській області не зробили жодного щеплення, а в Херсонській – лише 10 щеплень. 

А за минулу добу в Україні вакцинували проти коронавірусу 12 856 осіб, загалом – 304 680 осіб.

Проведемо елементарні розрахунки.

Якщо виходити з цих цифр, то за умови вакцинування приблизно 13-15 тис. осіб на день, то пропускна спроможність пунктів щеплення становить 390-450 тис. осіб на місяць. Ну, хай півмільйона. У будь-якому разі це «трошки» (у 12-26 разів!) брехня.

Ну, і вже набридло нагадувати, що цих вакцин в Україні просто нема, завдячуючи «менеджерським талантам» керівництва МОЗ та держави в цілому.

Не кажучи вже про те, що навіть лідери вакцинації – Ізраїль, США, Британія – не завжди могли досягти таких темпів навіть за наявності вакцини.

Канада, яка розпочала вакцинацію ще 14 грудня, поки що спромоглася щепити бодай першою дозою вакцини лише приблизно 4,5 млн громадян.

При цьому Канада прославилася як країна, що закупила найбільшу кількість вакцин на душу населення серед усіх держав світу. Для 38 млн канадців уряд забронював понад 400 млн доз вакцин від семи виробників.