Поточна аналітика

У П.Порошенка і «Європейської солідарності» швидко збільшується підтримка

Опитування Социс і Центру Разумкова, проведені у серпні 2020 року свідчать, що на сьогодні «Європейська содідарність» – партія, у якої найкраща серед політичних сил динаміка, партія, яка є однозначним лідером серед проукраїнських політичних сил. Повністю зруйновані міфи щодо бар’єрів, «електоральних стель» в 15% для «ЄС». Сьогодні можна впевнено говорити про достатньо високий рівень структуризації виборця і «ЄС» впевнено займає лідируючі позиції серед політичних партій. Той факт, що за П.Порошенка у ІІ турі президентських виборів готові голосувати 31,6% – це, насправді, значно більше, ніж за П.Порошенка проголосувало у 2019 році.

Великою мірою висока підтримка П.Порошенка і «ЄС» не лише в активній волонтерській роботі під час пандемії, не лише в блокуванні будь-яких проросійських ініціатив влади, а й у тому, що кожен новий день підтверджує правоту державотворчих дій влади періоду Президента П.Порошенка: це стосується, насамперед, приватизації «Приватбанку» і банківської реформи, запровадження тарифу «Ротердам+», діяльності «Укроборонпрому» тощо.

При тому, електоральний потенціал «Європейської солідарності» дуже високий – виборців з ідеологічними установками, які складають ідеологію програми «ЄС», значно більше, аніж тих, хто сьогодні заявив про підтримку «ЄС»:

1) за вступ до Євросоюзу віддали б свої голоси 57,7% опитаних, «проти» – 26,9%. Вступ України до НАТО на референдумі готові підтримати 47,7% респондентів, проти проголосували б 32,8%;

2) 82% респондентів підтримують статус української мови як єдиної державної, з них 64,5% – без преференцій російській мові в російськомовних регіонах;

3) 65% виборців вважають, що країна розвивається в неправильному напрямі, їм опонує лише 21%.