Поточна аналітика

Поширення Росією фейку про загибель чотирирічного хлопчика в ОРДЛО – свідчення профнепридатності новоствореного Зеленським Центру протидії дезінформації

Риск инвестиций в недвижимость

Президент Зеленський Указом від 19 березня 2021 року № 106/2021 ввів в дію Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року, який творено Центр протидії дезінформації. Це Центр вже має свого керівника Поліну Лисенко.

Кілька днів тому в російських ЗМІ почали активно поширювати інформацію про те, нібито український безпілотник у глибокому тилу сепаратистів, за 15 кілометрів від лінії розмежування, у селищі Олександрівське скинув вибуховий пристрій, що спричинило смерть дитини Владіка Шихова і поранення його бабусі Наталі Терентєвої. Ця оновлена версія «розіп’ятого хлопчика» навіть стала підставою для заяви голови Госдуми Росії Володіна про виключення України з ПАРЄ.

Насправді, трагедія мала місце – 4-річний хлопчик загинув від розриву гранати, яку хлопчик знайшов в гаражі свого діда. Версія про безпілотник виявилась версією сусідок, які нібито чули звук безпілотника, але його не бачили.

Здавалося б новий Центр вже мав би показати свою роботу. Мали бути оперативно зібрано інформацію про можливість прольоту українського БПЛА 15 км над окупованою територією, задіяно іноземних журналістів для опитування очевидців і обстеження подвір’я, де відбувся вибух (навіть батько загиблого хлопчика не говорить про воронку на місці події), залучення спеціалістів, які б дали аналіз ушкоджень і руйнувань від вибухового пристрою, який використовують ЗСУ тощо. Нічого з цього зроблено не було. Ні по гарячих слідах, ні після.

Цей фейк розвінчали. Але робили це блогер і журналіст Денис Казанський, політолог Олександр Палій, низка інших журналістів. То для чого нам такий Центр протидії дезінформації?