Поточна аналітика

Посилення податкового тиску – спроба влади компенсувати провали в наповненні бюджету

Зокрема, за даними Держказначейства за підсумками червня Податковій вдалося зібрати лише 57% від обсягу податків, які були зібрані у червні минулого року.

Порівняно з минулим роком бюджет недорахувався 38,3 млрд грн податкових надходжень (50,8 та 89,1 млрд відповідно). І це попри те, що в минулому році в червні країна лише виходила із затяжного карантину, який сильно підірвав спроможності бізнесу.

Це ілюструє безпідставність виправдань владою попередніх провалів у виконанні бюджету пандемією та її наслідками. І водночас спростовує її твердження про подолання корупції в податкових органах.

В умовах заблокованої співпраці із МВФ, нестачу коштів влада компенсує через боргову піраміду дорогих внутрішніх запозичень та посилення податкового тиску. В обох випадках – завдаючи додаткового удару по економіці і підриваючи ще більше можливості бізнесу працювати і сплачувати податки в майбутньому.

Діяльність чинної влади за принципом «що корову потрібно більше доїти, і менше годувати» лише затягує її агонію, однак різко збільшує ціну такої агонії для країни.