Поточна аналітика

Повноправне членство України в ЄС і НАТО, а Євросолідарності – в ЄНП

Як асоційований член Європейської народної партії (ЄНП), «Євросолідарність» проводить системну роз’яснювальну роботу щодо України. Не випадково це загальноєвропейське політичне об’єднання демонструє активну підтримку нашої держави та глибоке розуміння її інтересів.

У червні 2022 р. ЄНП одноголосно схвалила потужну резолюцію на підтримку і солідарність з Україною.

Саме під час виступу на Конгресі Європейської народної партії в Роттердамі Петро Порошенко виклав відому тепер на весь світ формулу перемоги над путіним: «Більше зброї, більше санкцій і жодних компромісів з путіним».

9 травня 2023 р. ЄНП підтримала вступ України до НАТО.

ЄНП очікує, що Україна отримає запрошення приєднатися до Альянсу після майбутніх самітів, які пройдуть у Вільнюсі та Вашингтоні. Процес вступу ж, на переконання ЄНП, має розпочатися одразу після закінчення війни та має бути завершений якомога швидше.

Автори документа відзначають, що попередні безпекові рішення для України, починаючи від Будапештського меморандуму й до висновків Бухарестського саміту НАТО, не змогли запобігти повномасштабному вторгненню росії, тож доки країна не стане повноправним членом Альянсу, у Москви “постійно буде спокуса знову вдатися до агресії”.

ЄНП є найбільшим загальноєвропейським партійним об’єднанням Європи. Вона має також найбільшу фракцію в Європейському парламенті, яка включає 175 європарламентарів. Станом на червень 2022 року має 7 із 27 глав держав та урядів у Європейській раді. Усі три останні голови Єврокомісії вийшли з її лав, два з трьох президентів Ради також.

10 березня 2023 року  партія «Європейська Солідарність»  отримала статус асоційованого члена ЄНП.

  • Це визнання впливовості партії «ЄС» в Україні та належного виконання нею необхідних для асоційованого членства вимог.
  • Адже українські політичні партії «Батьківщина», Об’єднання «Самопоміч», Рух, УДАР є лише спостерігачами у Європейській народній партії.

«Європейська Солідарність» послідовно і активно підтримує принципи і ідеологію ЄНП. Офіційно увійшла вона до Європейської народної партії у 2019 році, а співпраця з ЄНП розпочалася ще у 2014-му.

Наступна ціль – повноправне членство України в ЄС та НАТО і «ЄС» – в ЄНП.