Поточна аналітика

Піар-тур на Донбас депутатів від «Слуги народу»

  • Поїздка на Донбас депутатів від «Слуги народу» запам’ятається не лише оригінальним коментуванням головою фракції у Верховній Раді Д. Арахамією 5 поправки до Конституції США (п’ята поправка – це про судовий захист громадянина і право не свідчити проти себе, а Д. Арахамія впевнений, що це про право народу на повстання), а й повним провалом піар-туру. Вже на вокзалі в Костянтинівці «слуги народу» дуже добре зрозуміли настрої патріотичної громадськості Донбасу.
  • Так, на відео український ветеран прямо говорить – ніякого перемир’я немає, «они роют, роют в нашу сторону» (мається на увазі – зведення інженерних споруд сепаратистами), стріляють, а в наших окопах сидять офіцери, які забороняють відкривати вогонь, щоб це припинити. Присутні військові дали чітко зрозуміти депутатам  – ніхто їм не пробачив спробу «спільної інспекції» разом з сепаратистами позицій української армії, яку зупинила лише активна громадська протидія.
  • Виявилось, що і мир за будь-яку ціну для АТОвців, це не можливо. Один з ветеранів чітко сказав «нам нужна победа».
  • Депутати також почули багато «приємного» про ставлення військових до скорочення армії. Звичне «слова були вирвані з контексту» абсолютно не переконали військових. «Я из комитета нацбезопасности и обороны, мы распределяем бюджет. 90% – это просто зарплаты и 10% на новое вооружение». А хто приймав бюджет, де на переозброєння тільки 10%?
  • Але особливим аргументом тих, хто зустрічав депутатів, були зміни в матеріальному забезпеченні армії. Як сказав один військовий «при Порохе» солдат отримував матеріальної допомоги 10 тис.грн., а зараз – 700 грн.
  • У день приїзду в підконтрольних районах Донецької області за добу виявили ще 240 пацієнтів, хворих на коронавірус, з яких 14 – діти. Від ускладнень захворювання померли двоє мешканців Донеччини. Всього на Донеччині 7896 випадків інфікованих. Заповненість лікарень ще 10 днів тому була у Донецькій області більше 95%. Такий темп поширення хвороби, неготовність області до протидії коронавірусу – це пряма відповідальність «монобільшості» і президента В.Зеленського.