Поточна аналітика

«Правосуддя» і «справедливість» за Президента Зеленського

Всередині жовтня двоє топ-чиновників «зеленої» влади – Секретар РНБО Олексій Данілов і голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія – зробили гучні заяви щодо кримінальних авторитетів у санкційних списках РНБО. Зокрема, О. Данілов заявив, що МВС допустило помилки в списку санкцій проти «злодіїв в законі», які стосуються 108 осіб. В свою чергу, Д. Арахамія зазначив, що всі «помилки» у списку санкцій були невипадкові. Місця у списку санкцій «злодіїв у законі» та контрабандистів продавали співробітники МВС.

Проте, за даними ЗМІ, на сьогоднішній день невідомо, чи відкрито взагалі кримінальне провадження щодо цих заяв, не кажучи вже покарання винних.

Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора відмовилися розкривати, чи розслідують вони «хабарництво правоохоронців», яке нібито мало місце при складанні списків «злодіїв у законі». І в ДБР і в ОГП заявили, що інформація, яку запитували, не відноситься до тієї, яка може бути надана відповідно до закону про «доступ до публічної інформації». В свою чергу в НАБУ заявили, що «підстав для порушення кримінального провадження немає».

У цій ситуації хтось має понести відповідальність: або хабарники, які торгували місцями в санкційному списку, або правоохоронні органи за свою бездіяльність, або ж О. Данілов і Д. Арахамія за наклеп і надання неправдивої інформації щодо працівників правоохоронних органів.

Однак «правосуддя» при Зеленському має інші особливості. Можна обвинувачувати безпідставно кого завгодно, кидаючи тінь на усі правоохоронні органи і на РНБО загалом, можна чинити корупційні діяння при формуванні санкційного списку, –однаково ніхто не понесе відповідальності, якщо ти лояльний до цієї влади.