Поточна аналітика

Проект бюджету на 2022 р. підкреслив нікчемність Зеленського як Верховного Головнокомандувача

Перш за все, кидається в очі зневажливе ставлення до оборони держави. На забезпечення діяльності ЗСУ видатки передбачено збільшити лише з 89,4 до 97,4 млрд грн, тобто менш як на 9%. А це, у першу чергу, виплати та утримання українських воїнів та забезпечення їх підготовки та боєздатності.

За рівня інфляції, який у липні-серпні становив понад 10%, це призведе до реального зниження фінансування української армії, навіть порівняно із поточним 2021 роком. При тому, що й зараз вона недофінансована, а усе більше військових змушені звільнятися.

Майже незмінними залишаються видатки на будівництво та придбання житла для військових. При 1201 млн грн., закладених у 2021 році, на 2022 рік вони передбачені лише на рівні 1230 млн.

«Зростання» менш як на 2,5% на тлі зростання цін на будівництво, яке спостерігається останнім часом не дасть можливості надати українським воїнам навіть тієї кількості житла, яку вони можливо отримають цього року.

Нарешті цілком безвідповідальним є різке зниження видатків на забезпечення вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів ЗСУ та утилізацію старих боєприпасів. Замість 2548 млн у 2021 році на 2022 рік закладається лише 2142 млн грн.

Спроби заощадження цих 406 млн грн демонструють увесь масштаб безвідповідальності нинішньої влади та неспроможності Володимира Зеленського як Верховного головнокомандувача.

Адже втрати і загрози для національної безпеки від періодичних масштабних вибухів на складах щоразу вимірюються мільярдами, якщо не десятками мільярдів.