Поточна аналітика

Промислове виробництво в Україні у часи Зеленського суттєво скоротилося

Попри переможні реляції про нібито стрімке зростання в Україні промислового виробництва, воно насправді залишається набагато нижчим, аніж було на час передачі влади від Порошенка до Зеленського.

Останні дані Держстату за підсумками січня-квітня 2021 року справді показали деяке збільшення промислового виробництва (на 1,5%) порівняно із тим же часом 2020-го (фактично, на тлі провалу). Однак це аж ніяк не є результатом успішної економічної політики Зеленського та його уряду.

Адже на цьому тлі промислове виробництво залишається на 5,6% меншим, аніж було у січні-квітні 2019 року. Тобто, перед переходом влади до Володимира Зеленського та його команди. 

Пояснюється ж нинішнє «зростання» дуже просто: воно відбулося виключно за рахунок набагато глибшого обвалу промисловості минулого року.

Адже за перші 4 місяці 2020-го її виробництво зменшилося на 7% порівняно із тим же періодом 2019-го.

Так само як і «вражаюче» зростання на 13% промислового виробництва у квітні 2021-го порівняно із квітнем 2020-го, також є лише наслідком набагато глибшого обвалу у квітні минулого року.

Відтак, у підсумку українська промисловість у квітні 2021 року виробила навіть на 4,1% менше, аніж у квітні 2019-го року – коли чинного президента саме обирали на посаду.

Насправді не просто втрачено 2 роки з весни 2019-го року для економічного і промислового зростання України. Економіка та особливо промисловість сьогодні перебувають у значно гіршому стані, аніж перед передачею влади Володимиру Зеленському від Петра Порошенка.

При цьому до приходу до влади Зеленського і українська економіка загалом, і промислове виробництво динамічно зростали.

Наприклад, за такі ж два роки перед передачею влади від Порошенка до Зеленського промислове виробництво зросло на 5,7% (з січня-квітня 2017 по січень-квітень 2019-го). А протягом повних 2016-2018 років – на 8,3%.