Поточна аналітика

При Зеленському бізнес на крові з «рускім міром» процвітає: Україна зриває єдиний санкційний фронт проти Росії і Білорусі

Україна за останній рік має дуже небезпечну динаміку росту зовнішньоторговельного обороту з агресором – Росією. За січень-жовтень 2021 року експорт українських товарів в Росію зріс на 21,3%, імпорт з Росії зріс на 24%. Якщо з імпортом може бути пояснення (енергоносії і міндобрива), то збільшення експорту українських товарів в Російську Федерацію на більше 21%, – це свідчення реального відновлення торгівлі з Росією.

Аналогічно спостерігається бум торгівлі з Білоруссю, проти якої в останні роки (після репресій проти опозиційного до режиму руху) ЄС активно вводить економічні санкції. Очевидно, таким чином Україна нівелює європейські санкції проти Білорусі і підриває авторитет України як зовнішньополітичного партнера ЄС і НАТО. До прикладу, у час санкцій ЄС проти Білорусі Україна заповнює «польську» нішу експорту яблук у вотчину Лукашенка.

Експорт українських товарів в Білорусь у січні-жовтні 2021 року також зріс у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року на 12,4%, імпорт – на 58,6%. У структурі українського імпорту Білорусь вже складає 6,3%, доганяючи Польщу (7%) і Росію (8%).