Поточна аналітика

При Зеленському Україна знову стала корумпованою державою

Президент Байден дав відповіді на заочні питання Зеленського щодо позиції США з надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО.

Байден сказав, що війна з Росією – не перешкода для вступ України в НАТО. Разом з тим, щодо вступу, як відзначив президент США, є перешкода – корупція, яка розцвіла при Зеленському.

«Їм (Україні) усе ще потрібно вичистити корупцію, відповідати іншим вимогам, щоб почати виконувати План дій щодо членства у НАТО, тож побачимо». 14 червня близька до американської адміністрації «Вашингтон Пост» написала майже те ж саме: «…Адміністрація Зеленського відступила від … ключових антикорупційних зобов’язань».

Тобто Байден, який знає чи не найкраще з світових лідерів ситуацію в українській політиці, дав чіткий посил Україні – ключова перешкода надання ПДЧ для України – корумпованість влади Зеленського.

Ще кілька років тому, оцінюючи роботу Порошенка, Байден мав зовсім іншу – високу думку щодо України та її антикорупційного законодавства.

На жаль, сьогодні і Байден, і інші партнери України, і більшість її громадян чітко усвідомлюють, що відбувається відкат від високих стандартів, заданих при Порошенку.