Поточна аналітика

При Зеленському заблоковано процес об’єднання приходів у Православну церкву України

Минуло кілька днів з часу заяви предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія про те, що місцева влада перешкоджає переходам релігійних громад з УПЦ МП до Православної церкви України. Зокрема, не перереєструються статути релігійних громад. Як приклад, Київщина, де за часів Зеленського не перереєстровано жодного статуту. Але Офіс президента Зеленського з цього приводу не дав жодного коментаря. Так ніби підконтрольні Зеленському місцеві державні адміністрації не мають до цього жодного стосунку.

Вважалося, що з 2019 року в Офісі Президента України лобістом РПЦ в Україні був заступник керівника Офісу Президента С. Трофімов. І саме завдяки йому був зупинений перехід громад Московського патріархату. Але Трофімов був декласований на полях внутрішніх воєн між «слугами», а процес блокування дерусифікації українського православ’я триває.

При Порошенку до приходу Зеленського до влади за 6 місяців – з грудня 2018 року до травня 2019 року в ПЦУ з Московського патріархату перейшло 532 громади, за 2,5 року президентства Зеленського – 33 громади.

Крім того, при Зеленському було заблоковано процес виконання закону Закон № 2662-VIII про зміну назви релігійних організацій, керівний центр яких розташований в країні-агресорі. УПЦ (МП) досі приховує в Україні, що є частиною РПЦ.