Поточна аналітика

«Пункти солідарності» – допомога звільненому Херсону

Замість системної протидії спробам ворога зруйнувати енергетичну інфраструктуру України, влада намагається вирішити питання черговим піаром. До місцевої влади в наказаному порядку доведено розпорядження влаштовувати в населених пунктах т.зв. «пункти незламності».

Офіційно рішення про «пункти незламності» ухвалив Кабмін. І воно, за словами заступника голови ОП Кирила Тимошенка, має гриф «таємно». Де-факто, як розповідають у місцевій та обласній владі, ідея прийшла з Офісу президента. При цьому «пункти незламності», облаштовані місцевою владою зі своїх і так куцих коштів («з урахуванням наявного ресурсу»), президентська вертикаль видає за своє досягнення. Але якщо сільський мер не зміг закупити дефіцитний генератор для «пункту», або йому банально не вистачило на це коштів – то всі шишки за це валяться на голову місцевої влади.

22 листопада президент Зеленський повідомив, що в Україні підготували 4 тисячі спеціальних прихистків, які мають приймати до себе людей у часи відключень. За задумом влади, у таких пунктах має бути мобільний зв’язок, інтернет, електрика, тепло, вода, аптечка.

Як це часто буває, багато з них відкриті лише «для галочки» – аби відчепилося начальство. Профанація з «пунктами незламності» – звичайна ситуація для «зеленої влади». Таких ініціатив було багато («мільярд дерев», «ковідна тисяча», «велике будівництво» та ін.), і більшість з них були проголошені для одноразового гучного піару, на якому потім відмивалися гроші.

Натомість точки, які відкриваються бізнесом і волонтерами з власної ініціативи, зроблені з душею і на всі 100% виконують своє призначення.

Так, у Херсоні відкрився гуманітарний центр, організований зусиллями Фонду Порошенка, ГО «Справа Громад» та ГО «Res_Publika. Брати по Зброї». У великому наметі є струм для зарядки мобільних телефонів і павербанків, працює велика пічка для обігріву, можна випити чаю чи кави.

Як відомо, Фонд Порошенка та ГО «Справа Громад» закупили для херсонців дві печі для випікання хліба, необхідне обладнання та потужний генератор. Пекарня запрацює на цьому тижні, як тільки запуститься свердловина для води (з якою у Херсоні великі проблеми) і встановлять обладнання для її очистки. Так само Фонд Порошенка працював у Миколаєві. У пекарню також передадуть кілька тонн борошна, цукор та дріжджі. Половина хліба призначена для підрозділів ЗСУ, друга половина буде роздавалися херсонцям – безкоштовно. Це надзвичайно важливо для херсонців. Бо зараз найближча точка, звідки в Херсон привозиться хліб перебуває десь в районі Миколаєва

Це перший такий «Пункт солідарності» для справді незламних херсонців. Цей досвід буде примножений  і поширений на інші населені пункти, звільнені від ворога.