Поточна аналітика

Реформа судів по-зеленськи

Намагання Зеленського і компанії, з одного боку сподобатись західним партнерам та показати зрушення в реформуванні судової гілки влади, як то нещодавно прийняті закони щодо ВККС та ВРП, перекреслюються постійними спробами тієї ж команди повністю підпорядкувати собі судову гілку владу, знищити її незалежність.

Історія із сумнівним, з правової точки зору, Указом представників Криворізької юридичної школи про відміну Указу Януковича щодо призначення Тупицького суддею Конституційного суду України та рішенням Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду України, який скасував згаданий Указ Зеленського отримала продовження.

І зараз йтиметься не про недолугу реакцію речників ОПУ на рішення КАС ВСУ.

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за фактом ухвалення 14 липня 2021 року колегією суддів КАС ВСУ на користь судді КСУ О.Тупицького.

Сам факт відкриття такого провадження є, фактично, тиском на суддів Верховного Суду України. ДБР вкотре підтверджує своє реноме кишенькової правоохоронної структури Офісу Президента, інструменту для тиску на опонентів влади.