Поточна аналітика

В Україні припинено реформи

  • Світовий банк вказує на сповільненні реформ в Україні.Крім того, Світовий банк відмітив ефективність зваженої монетарної та фіскальної політики попередніх років. Зокрема, в повідомленні зазначається: «Українська економіка увійшла в коронакризу більш сильною та підготовленою, завдяки зваженій монетарній та фіскальній політикам впродовж попередніх років. Падіння ВВП цього року очікується на рівні 5,5%. Це менше, ніж у багатьох країн регіону. Водночас, за нашими оцінками, відновлення економічного росту буде помірним – 1,5% в 2021-му та 3,1% в 2022-му роках на фоні уповільнення темпів впровадження структурних реформ. Критично важливим є якнайшвидше впровадження заходів державної політики, направлених на підвищення інвестицій та збереження макроекономічної стабільності.»
  • У вересні 2020 Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings також наголошувало на ризиках у згортанні реформ. Зокрема, в Агентстві зазначали, що позиція В.Зеленського ослабла, особливо в Раді, оскільки «опір реформам з боку зацікавлених сторін та олігархів не лише відстрочила і послабила законодавство про реформи, але і тепер загрожує підірвати схвалені реформи, такі як санація банків і антикорупційний порядок денний».
  • Міжнародні агентства бачать і фіксують ці проблеми, і це є дуже поганим сигналом на майбутнє для іноземних інвесторів.
  • В.Зеленський на позачерговому з’їзді партії «Слуга народу» в Києві окреслив перелік необхідних для України реформ, серед яких податкова, судова, правоохоронна, медична, освітня реформи та амністія капіталів. Тобто все те, що він обіцяв здійснити у минулому році.
  • А прем’єр-міністр Д.Шмигаль після півроку свого урядування лише зараз (25.09.20) обіцяє, що «найближчим часом» буде представлена стратегія розвитку України до 2030 року.
  • До речі, у монобільшості «слуг» також не має жодного стратегічного документа та представленого бачення розвитку країни. Так, через понад рік роботи Верховної Ради журналісти Bihus.Info вирішили запитати в депутатів з монобільшості  про стан виконання обіцянок. Втім замість програми української політсили депутатам цитували пункти програми путінської партії «Єдина Росія». Та парламентарів це не насторожило й вони взялися звітувати про перебіг виконання чужих обіцянок; програма уряду не підтримана парламентом; за майже півтора роки свого Президентства В.Зеленський так і не виступив із щорічним Посланням до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України.