Поточна аналітика

Щодо співпраці з Міжнародними фінансовими організаціями і міжнародними донорами

Віце-голова Європейської комісії Валдіс Домбровкіс на прес-конференції з прем’єр-міністром України Денисом Шмигаль в Брюсселі в середу, 10 лютого зазначив: «Надання другого траншу вимагатиме, в першу чергу, виконання Україною восьми структурних заходів, які Україна взяла в якості зобов’язань. Друге – потрібно досягти позитивного просування з Міжнародним валютним фондом в рамках програми Stand-by». Для України важливо забезпечити судову реформу, зробити антикорупційну інфраструктуру дієвою та покращувати бізнес-клімат.

Перший транш у розмірі 600 мільйонів євро ЄС надав Україні на початку грудня минулого року. Загальна сума макрофінансвої підтримки повинна скласти 1,2 мільярда євро.

Щодо співпраці з іншими МФО та фінансової допомоги з боку інших країн уряд має надати інформацію, на які цілі кошти від МФО планують витрачати, хто є кінцевим отримувачем та розпорядником цих коштів, на які конкретні заходи ці кошти будуть витрачатися.

При цьому, за умов відсутності затвердженої парламентом програми діяльності уряду, не зрозуміло, яким чином уряд буде виконувати зобов’язання, передбачені договорами з іноземними державами та МФО, та яким чином буде розвиватися економіка країни.