Поточна аналітика

Щодо невдоволення діями влади в соціальній сфері

Комунальні тарифи вийшли на перше місце актуальних проблем українців. На початку 2021 року топ-8 актуальних проблем в Україні не змінився, проте на перше місце вийшла проблема високих тарифів на комуналку та введення тарифу за транспортування газу – 39%. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Українським інститутом майбутнього за сприяння «Нью Імідж Маркетинг Груп».

Згідно з аналогічним опитуванням, проведеним у червні 2020 року, на першому місці була проблема війни на Донбасі – 36%, проте вже на початку 2021 року його опустилася на 4 місце – 28%. Її випередили проблеми щодо низького рівня заробітних плат і пенсій (36%) і корупція (35%).

Люди старше 55 років найбільш актуальними проблемами називали «високі комунальні тарифи, введення тарифу за транспортування», «низький рівень зарплат, пенсій», «низька якість і високу вартість медичних послуг, дорогі ліки» і «зростання цін на основні види товарів» .

Головною перешкодою в розвитку України 49% українців вважають корупцію. 27% впевнені, що перешкодою є непрофесіоналізм влади і 7% говорять про слабкі інститути влади.

Влада зазвичай звітує лише про успіхи, і переважно про те, що вона і так має робити або про свої наміри. Результати вже не першого соціологічного дослідження є невтішними для «зелених». Людей турбують соціальні проблеми, які мала б вирішувати влада. Однак, судячи з результатів опитування, а саме невдоволенням тарифами, низькими зарплатами, пенсіями, безробіттям, саме влада створює для людей проблеми, і заганяє їх у зубожіння.

Відповідальність за соціально-економічний стан в країні і, як наслідок, їх добробут, несе Президент України Володимир Зеленський. Саме його партія «Слуга народу» і с творений ними уряд здійснюють соціальну і економічну політику в державі. І результатом є не показники ВВП, а відчуття і стан людей.

Зеленський, уряд та влада загалом не впоралися з кризовою ситуацією. І справа не в поширенні коронавірусної інфекції, а справа в тому, що люди не бачать готовність влади брати відповідальність і вирішувати проблеми.