Поточна аналітика

Щодо провалів на міжнародній арені, зокрема у справі збитого літака МАУ в Ірані

У грудні 2020 в ЗМІ з’явилася інформація, що Іран відкликав пропозицію щодо виплат сім’ям загиблих у авіакатастрофі МАУ. Водночас переговори з іранською стороною про розмір компенсацій Україна поки не розпочинала. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі «Громадського радіо». Крім того, нещодавно (07.12) заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов заявив, що Київ не бачить сенсу в проведенні повторних перемовин з Тегераном про катастрофу.

  • З огляду на події, які розвиваються навколо розслідування авіакатастрофи в Ірані, Україна робить дуже мало, аби винні були покарані. Усі потуги влади у цій справі зводяться лише до гучних заяв. Ніяких конкретних кроків не робиться і не зроблено.
    • Ще у травні, через декілька місяців простою у просуванні справи, заступник міністра закордонних справ Євген Єнін заявив, що Україна має намір звернутися до Міжнародного суду ООН, якщо Іран не співпрацюватиме в розслідуванні авіакатастрофи пасажирського літака компанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), що сталася 8 січня в Тегерані.
  • Тобто з боку Ірану годі очікувати якогось просування у найближчий період, а пасивна позиція України лише на руку іранцям.