Поточна аналітика

Щодо місцевих виборів

Заява народного депутата від «Слуги народу» О.Качури про блокування СН і ОПЗЖ в новообраних місцевих радах – не є несподіванкою.

У поведінці партії «Слуга народу» ми неодноразово бачили домінування проросійської ідеологічної рамки.

А ідеологічний союз «СН» і ОПЗЖ був помітний давно:

1) саме фракція «Слуга народу» через своїх депутатів неодноразово педалювала тему відновлення Україною подачі води на окупований Кримський півострів – народні депутати Гетьманцев, Арістов, Арахамія неодноразово робили заяви, яким зондували ґрунт щодо цієї відверто проросійської ініціативи. І у цьому їх позиція ідентична з ОПЗЖ;

2) саме народні депутати України від «СН» педалювали тему скасування законів, спрямованих на посилення статусу української мови як державної. Депутат від «Слуги народу» Бужанський виступив автором законопроекту №2362, який мав заблокувати впровадження української мови в старших класах українських шкіл, а фракція «СН» забезпечила голови (разом з ОПЗЖ), щоб цей законопроект з’явився у порядку денному ВРУ 17 липня 2020 року. Персонально за це виступив голова партії «Слуга народу» і перший заступник голови фракції «СН» у ВРУ Олександр Корнієнко. Тільки рішучий настрій людей під ВРУ зупинив спілку «СН» і ОПЗЖ при голосуванні за цей проросійський проект;

3) «СН» і ОПЗЖ займають ідентичну позицію щодо здачі українських інтересів на Сході України – «розведення» військ, одностороння «тиша», прямі переговори з сепаратистами.

  • Характерно, що О.Качура, говорячи про можливих партнерів у майбутніх місцевих радах, назвав ОПЗЖ і «Батьківщину», але різко висловився проти співпраці з «ЄС». Це ще одне свідчення того, що «ЄС» – це ідеологічно безкомпромісна партія, яка ніколи не буде партнером проросійських сил.
  • Перед лицем консолідації проросійських сил закликаємо проукраїнського виборця на місцевих виборах голосувати за політичні партії, які обов’язково потраплять до місцевих рад і сформують там політичні фракції. Інакше це буде де-факто голос, який піде на користь проросійських сил.