Поточна аналітика

Щодо призначення В.Фокіна в українську делегацію ТКГ

28 років тому, у 1992 році, В.Фокін пішов у відставку «у зв’язку з виходом на пенсію», роботу його уряду у 1992 році було визнано незадовільною. Сьогодні є багато запитань щодо призначення В.Фокіна в українську делегацію ТКГ. Тим більше, що це не перше кадрове призначення. Фактично, аналогічні лояльні до Росії заяви робив в статусі радника секретаря РНБО С.Сивохо, робить такі заяви і керівник делегації України в ТКГ Л.Кравчук.

Тепер вже є інформація, що до складу ТКГ може бути включений М.Тищенко, який вже заявив: «Я в жодному разі не розглядаю силовий варіант (на Донбасі – Авт.). Ми не можемо займатись братовбивчою війною… Дуже важливо, щоб наші сусіди це зрозуміли, щоб вони прокинулись, щоб згадали, що колись ми були братніми народами. А якщо хтось претендує бути старшим братом, то у родині старші ніколи не ображали молодших, а навпаки — захищали».

Якщо член української делегації в ТКГ заявив, що не бачить участі Росії у війні на Донбасі, то це звичайна диверсія проти України. Попередня влада при П.Порошенко роками вибудовувала міжнародну коаліцію проти Росії за окупацію Кримського півострова і розв’язання війни на Донбасі, переконувала світ запроваджувати все нові і нові міжнародні санкції, переконувала США у необхідності надання Україні летальної зброї. Сьогодні ж втрачається логіка міжнародних санкцій проти Росії. Для чого ЄС, США мають тримати санкції проти Росії, якщо сам переговорник від України заявляє, що Росія участі у війні не бере. Втрачається логіка надавати Україні «джевеліни», планувати у бюджеті США 250 млн. дол. військової допомоги Україні, адже Україна, за словами члена української делегації в ТКГ, воює не з Росією, а з сепаратистами.

Варто відзначити, що останні оборонні проблеми України були пов’язані з діяльністю саме Офісу Президента – приховування втрат на Сході під час «перемир’я», просування теми виборів в ОРДЛО без виконання вимог з деокупації і виведення російських військ з ОРДЛО, «справа вагнерівців», проросійські маневри української делегації в ТКГ.

«ЄС» вимагає повністю перезавантажити кадровий склад української делегації в ТКГ, включивши в групу дипломатів і політиків з чіткою проукраїнською, державницькою позицією.