Поточна аналітика

Щодо перемир’я

Трагічна звістка 13 серпня, коли один військовий загинув в ООС, а один – поранений, означає лише одне – немає ніякого перемир’я. Команда В.Зеленського намагається переконати всіх у тому, що це міна, яка була закладена до перемир’я, але у той самий час ми не бачимо розслідування цієї трагедії з залученням місії ОБСЄ. Серед військових є інша думка, – це робота ворожої ДРГ, проведена в період ілюзорної «тиші».

Якось не знайшов у ЗМІ особливого висвітлення ще один епізод, наведений у зведенні командування ООС: «минулої доби українськими воїнами задокументовано одне порушення збройними формуваннями Російської Федерації домовленостей, досягнутих 22 липня в рамках Тристоронньої контактної групи. Зокрема, поблизу тимчасово окупованого населеного пункту Золоте-5 противник здійснював інженерне обладнання позицій у бік наших підрозділів». В перекладі на цивільну мову – російські найманці просуваються, підходять ближче до українських позицій, споруджують укріплення, а українські військові на це «документують порушення». Таке пасивне документування у майбутньому може мати трагічні наслідки для українських солдатів.

18 серпня починаються переговори в режимі оновленої ТКГ, де делегацію України очолює екс-президент Л.Кравчук. Дата дуже символічна – це переддень 29 річниці прорадянського путчу Язова, коли з тодішнім головою ВР України Л.Кравчуком емісар путчистів генерал Варенніков розмовляв як з підлеглими.