Поточна аналітика

Провал антикорупційної політики

Довідково: У МВФ заявили, що підтримка України залежить від незалежності антикорупційних органів. Речник Міжнародного валютного фонду Джеррі Райс під час брифінгу 10 вересня у Вашингтоні заявив: «Можу сказати, що для України створення ефективної антикорупційної бази було найважливішим елементом взаємодії МВФ з Україною протягом останніх кількох років. Підтримка незалежності і цілісності НАБУ, САП і ВАКС є ключовим компонентом структурних реформ для забезпечення більш сильного і справедливого росту і — я б сказав — є необхідною умовою в рамках нинішньої програми, яку підтримує МВФ».

Проте, усі ці обіцянки залишилися лише словами.

  • Ми бачимо в Державному бюджеті 2020 року збільшення фінансування антикорупційних та правоохоронних органів, але на сьогодні здійснюється тиск на антикорупційні органи з метою зміни керівництва та працівників на лояльних до діючої влади, що суперечить концепції діяльності таких органів
  • За час роботи нової ВРУ до кримінального кодексу внесені зміни, але жодна з них не передбачає довічну заборону обіймати державні посади
  • Підозрюваних в отриманні неправомірної вигоди продовжують випускати під заставу.
  • За результатами скандалів 11 депутатів фракції «Слуга народу» – членів фінансового комітету, яких підозрюють, що вони могли отримати по 30 тисяч доларів за те, щоб провалити ухвалення законів, до цього часу не покарані та всі залишаються на своїх посадах.

Плану подолання корупції в судах досі не оприлюднено, але судові рішення, які виносять останнім часом, зокрема і за вказівкою А.Портнова, свідчить, що суди на сьогодні можуть виконувати функції карального органу та інструменту проти опонентів.