Поточна аналітика

Щодо знищення українського оборонно-промислового комплексу

  • За перше півріччя 2020-го підприємства Укроборонпрому передали усім замовникам лише 443 одиниці нового, модернізованого та відремонтованого озброєння і військової техніки. Це у чотири рази менше, аніж у першому півріччі 2019-го, коли у рамках держоборонзамовлення для ЗСУ, Нацгвардії та інших силових структур було передано 1600 одиниць озброєння.
  • У результаті всього за рік обсяги експорту оборонної продукції з України зменшилися зменшилися втричі. Якщо у 2019 році вони становили $908 млн зменшилися втричі, то за першe половину 2020 року – лише $145 млн. Як бачимо всього за рік експорт обвалився в рази не лише порівняно із 2019 роком, але й порівняно із 2017-2018 роками, коли середньорічний експорт озброєнь становив близько $800 млн щороку.
  • Як свідчать журналістські розслідування внаслідок зловживання топ-менеджерів Укроборонпрому Україна почала стрімко втрачати важливі ринки озброєнь. Лише в Пакистані через нав’язування ними своєї прокладки було втрачено угоду на $15 млн
  • Прем’єр-міністр вніс подання подання на призначення генеральним директором «Укроборонпрому» Сергія Тихонова, нинішнього очільника департаменту безпеки та оборонно-промислового комплексу в Офісі президента, але в минулому народного депутата від проросійської ПСПУ Наталії Вітренко, а потім і Партії регіонів.

Україна виконує замовлення Кремля на знищення української обороноздатності.  Все це уже проходили при В.Януковичі, коли російськими агентами, призначеними на ключові посади, так само цілеспрямовано знищувалася здатність української армії опиратися майбутній агресії і в результаті мали важкі наслідки у 2014 році.