Поточна аналітика

Щодо зростання заборгованості із виплат заробітної плати

За даними Держстату України:

На 1 вересня 2020р. загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати становила 3421,4 млн. грн., або 100,6% порівняно з 1 серпня 2020р. Порівняно із заборгованістю на 1 січня 2020 року по деяких сферах по економічно активних підприємствах та організаціях заборгованість становила:

  • у с/г                                                           – 183.1%;промисловість                                          – 104.8%;транспорт                                                         – 148.4%;тимчасове розміщування й організація харчування    – 3501.1%;інформація та телекомунікації                                  – 159.1%;професійна, наукова та технічна діяльність             – 142.9%;держуправління й оборона; обов’язкове соцстрахування   – 152.9%;освіта                                                                 – 138.5%;охорона здоров’я                                                         – 317.9%.

Наслідком неефективної економічної політики стали проблеми у соціальній сфері, зокрема із виплатами зарплат, заборгованість із яких потсійно зростає.

Хронічна заборгованість по зарплаті спостерігається в освіті і – найстрашніше у період пандемії – в галузі охорони здоров’я. А це безпосередня відповідальність Кабінету Міністрів.

Борги по зарплаті у розмірі 3.4 млрд. грн. на тлі високих зарплат чиновників, які виплачуються без затримок і в повному обсязі, – це констатація нездатності уряду вирішувати соціально-економічні проблеми комплексно. Попри прогресуюче зростання заборгованості із виплат заробітній платі протягом останніх місяців, урядом не вжито системних заходів з метою її подолання.