- Окрім зупинення реформ в Україні (як-от рішення КСУ по е-декларуванню), В Україні були запущені глибокі тіньові процеси вимивання бюджетних коштів в інтересах олігархів.
- Йдеться, насамперед, про олігарха Ігоря Коломойського. Саме це на сьогодні несе серйозні ризики для української економіки і збалансування Державного бюджету. Це добре розуміють міжнародні партнери, тому до того часу, поки в Україні є бюджетоутворюючі сфери, які залежать від Коломойського, доти жодної довготривалої співпраці з Україною ні МВФ, ні Європейський банк планувати не будуть.
- На сьогодні в Коломойського є імунітет від кримінального переслідування. Незалежно від причини – чи то через орієнтовно 65 депутатських «штиків» Коломойського у ВРУ, чи то через інформаційну «всесильність» каналу 1+1, чи ще з якоїсь невідомої причини, але на сьогодні є політична воля президента Зеленського покривати Коломойського навіть, коли той причетний до мільярдних оборудок і відвертого криміналу. Пояснити «імунітет Коломойського» його діловою чистотою ніяк не можна: проти цього свідчать обшуки ФБР в офісах групи Optima в США влітку 2020 року.
- Більше того, саме під впливом Коломойського було усунено з НБУ команди Гонтарєвої-Смолія, яка була одним з гарантів співпраці з МВФ. І саме Коломойський особливо і не приховував, що особисто стоїть за помстою Гонтарєвій. Згадується захоплення, з яким він коментував цинічний номер «Кварталу» про пожежу в Гореничах.
- Тиждень тому Washington Post, рупор Демократичної партії, яка отримала дуже переконливі результати підтримки на останніх виборах у США, у редакційній статті дуже чітко вказала на те, якою є основна проблема України і які олігархи є причиною блокування реформ: «Міністерство юстиції Байдена також могло б допомогти відновити зусилля, спрямовані на розслідування кримінальних справ про корупцію проти ключових українських бізнесменів, зокрема й Фірташа та Коломойського, які брали участь у блокуванні реформ і просуванні російських інтересів в Україні». Зауважимо, це видання, яке на експертному рівні все знає про Україну, нічого не пише про Ахметова чи Пінчука.
- Очевидно, для США є й інший мотив. Саме Коломойський, як вважається, був ключовою фігурою в Україні з компрометації Джона Байдена, який готується до інавгурації президента США. На прес-конференціях Деркача постійно в позитивному контексті згадувалося прізвище Коломойського.
- Не виключено, що сигнали Зеленському з боку США вже надходять і через інші канали. Саме цим можна пояснити візит Коломойського до міністра Авакова, який зафіксували журналісти-розслідувачі.
- У той же час на Коломойського в Україні – жодного кримінального провадження. Це означає лише одне – президент України має зняти негласне табу для Генпрокуратури на кримінальне переслідування Коломойського, або добровільно піти у відставку. Підстав для кримінального переслідування Коломойського – хоч відбавляй – починаючи від відмивання коштів і закінчуючи спаленням будинку Гонтарєвої. За свідченнями поінформованих осіб, у правоохоронних органів є не менше 35 епізодів, по яких Коломойського можна відправити у комфортабельні камери, які завбачливо облаштував міністр Малюська.