Поточна аналітика

Щодо зростання захворюваності на Covid-19

  • Останнім часом надходить усе більше сигналів того, що влада намагається приховати масштаби катастрофи, до якої призвела її злочинна бездіяльність у підготовці до пандемії.
  • Спочатку у півтора рази зменшилася кількість щоденних тестувань, а чиновники пояснювали це «небажанням українців тестуватися». Потім, на тлі нібито зменшення виявлених випадків, різко зросла кількість госпіталізацій у важкому стані, а тепер на тлі відмов у госпіталізації скорочується статистика уже й кількості госпіталізованих.
  • Зокрема, нещодавно у Миколаєві пацієнтку із підтвердженим коронавірусом відмовилися госпіталізувати до особистого втручання керівництва ОДА навіть попри те, що жінка у віці 62 роки була із задухою і належить до групи ризику за віком, а її стан погіршувався. І швидка, і у приймальному відділенні лікарні відмовляли їй у госпіталізації до особистого втручання керівництва ОДА.
  • Причина стає зрозумілою при аналізі статистики госпіталізацій. Адже, попри штучне заниження кількості підтверджених випадків через різке зниження чисельності щоденних тестувань, кількість важких випадків, які потребують госпіталізації, стрімко зростає.
    • Якщо на початку грудня щоденно госпіталізували лише близько 1,5-1,7 тис. хворих, то останнім часом їх кількість майже подвоїлася.  Минулого і позаминулого тижня рівень щоденних госпіталізацій (окрім вихідних) сягав 3 тис осіб на добу і навіть перевищував цю цифру. За 15 грудня було госпіталізовано – 3242, а 19 грудня 3037 осіб.
  • За такого темпу існувала загроза заповнення усіх підготовлених ліжок ще до оголошеного січневого локдауну. І от неочікувано з початку цього тижня рівень госпіталізацій різко зменшився. За понеділок, відповідно до зведення на ранок 22 грудня, госпіталізовано було лише 1318 – навіть менше, аніж у неділю (1766 осіб).
  • Чи не тому, що медичні заклади та швидкі почали відмовляти в госпіталізації навіть тим категоріям, які належать до групи ризику, але ще не перебувають у критичному стані?
  • Адже госпіталізації лише в найбільш критичному стані призведуть до невчасності надання медичної допомоги і різкого зростання смертності.
  • Якщо чинна влада спробує приховувати зростання захворюваності на Covid шляхом відмови українцям в допомозі, то нестиме уже кримінальну відповідальність