Поточна аналітика

Щодо зростання кількості хворих на СOVID-19

До відома: СOVID-19 набирає обертів в Україні: побито чергові коронавірусні «рекорди»: за останню добу захворіли 2 438, померли – 48 осіб.

  • Україна, у разі збільшення кількості хворих на коронавірусну інфекцію, може зіткнутися з фінансовою проблемою в системі охорони здоров’я, а також із нестачею лікарів. Не тільки тих, які працюють із хворими на Ковід, але й звичайних терапевтів, які просто не справлятимуться із напливом хворих на сезонні ГРВІ та грип. Проте сьогодні немає відповідної і відповідальної політики щодо цього.
  • Люди не бачать кроків, які б точно забезпечили впевненість у тому, що буде адекватна відповідь системи охорони здоров’я на те, що може статися за місяць або два.
  • Кабінет міністрів в середу в черговий раз продовжив дію карантину в Україні, причому зробив це з істотним запасом – до кінця жовтня 2020 року. В умовах набирання обертів пандемією коронавірусу уряд навіть у благополучних регіонах з «зеленим» рівнем епідеміологічної небезпеки заборонив проведення дискотек, роботу розважальних закладів та нічних клубів, а також діяльність установ громадського харчування з організацією дозвілля. Примітно, що в минулому місяці президент Володимир Зеленський закликав Кабмін не поспішати продовжувати карантин більш ніж на місяць. Тоді глава держави відзначав, що від обмежень «всі вже втомилися», тому потрібно виробити чіткі рамки, щоб бізнес міг функціонувати, а економіка не стояла на паузі.
  • Неодноразове продовження обмежувальних заходів в умовах, коли практично кожен день приносить черговий антирекорд за кількістю хворих на коронавірус, перетворило ці рішення на формальність. Всі формальні продовження карантину виглядають не інакше, як нагадування уряду про своє існування і спроба зберегти ілюзію контролю за тим, що відбувається в країні. На жаль, багато процесів в нашій країні рухаються швидше за інерцією.
  • Боротьба з коронавірусною інфекцією в Україні схожа швидше на шоу, ніж на реальну спробу протистояти загрозі. Крім того відчувається запізніла реакція влади на те, що відбувається, і неефективне використання мізерних ресурсів країни. Кабмін так і не зміг забезпечити нормальну підтримку бізнесу, що постраждав від жорсткого варіанта карантину. А створений в квітні спецфонд по боротьбі з COVID-19 витрачається не за прямим призначенням – більше половини його коштів пішло на проєкт з будівництва доріг.