Поточна аналітика

Щодо пенсійної системи України

Під час лекції у Львівській політехніці прем’єр-міністр Українзаявив, що уже через 15 років Україна не зможе виплачувати пенсії через погіршення вікової структури населення, а тому необхідно запроваджувати накопичувальну пенсійну систему.

  • Такі заяви глави уряду є черговим прикладом безвідповідальності і неспроможності нинішньої владної команди. Було вже більше року для запровадження накопичувальної системи, однак далі заяв справа не пішла.
  • Не кажучи уже про те, що у вигляді, який зараз обговорюється у владі, коли на накопичувальний рівень буде спрямовано частину коштів, які зараз надходять в ПФ, це не вирішить, а лише ускладнить ситуацію із дефіцитом ПФ у найближчій перспективі.
  • Але на порожніх декларація без реальних дій у владі вирішили не зупинятися. І надіслали мільйонам українців, які сплачують пенсійні внески, меседж – «незалежно від того, чи сплачуєте ви сьогодні внески пенсію, уже через 15 років вам платити не будуть».
  • Це потужний удар по політиці виведення економіки з тіні та самій логіці пенсійної реформи часів президентства П.Порошенка. Тоді не просто були знайдені кошти для того, щоб різко підвищити пенсії (у 2019-ому вони більші, аніж у 2014 році у 2 рази!), але й було змінено принципи їх нарахування – залежно від страхового стажу та розміру офіційної заробітної платні. Це мотивувало українців сплачувати більші внески та виводити заробітні плати з тіні.