Поточна аналітика

Щодо перезавантаження КСУ

  • Володимир Зеленський дуже добре змалював перспективу скасування антикорупційних реформ Петра Порошенка: «У нас не буде грошей, у нас не буде підтримки, у нас будуть скасовані ті напрацьовані і проєкти і підтримка Світового банку тощо… У нас буде велика діра в бюджеті».
  • За 9 місяців 2020 року діра в бюджеті склала 82 млрд.грн., бюджет на 2021 рік збалансований з дефіцитом 6% (і то, за оцінкою спеціалістів, це оптимістичний прогноз). Без фінансової підтримки Заходу Україна не здатна вийти з цієї ситуації.
  • Президент В.Зеленський має можливість продемонструвати боротьбу з корупцією  показати, що він не причетний до захисту корупції в КСУ:

1) ОПЗЖ  і особисто В.Зеленський  має перестати блокувати відкриття кримінальних проваджень проти І.Коломойського;

2) з СН мають бути виключені всі депутати з групи І.Коломойського, які є, як правило, основними дійовими особами корупційних оборудок в парламенті.

  • Якщо КСУ знову будуть формувати фракції СН, ОПЗЖ, групи Довіра і За майбутнє, дві з яких і були суб’єктами звернення до КСУ, то ми будемо мати таку саму якість КСУ.
  • Наполягаємо на зміні спеціальної процедури подання кандидатур членів КСУ: кандидатури на посади членів КСУ мають верифікувати спеціально створена Рада міжнародних експертів і Рада громадських інститутів. До членів КСУ мають бути високі вимоги доброчесності, які будуть враховувати як їх професійний досвід, так і бездоганну репутацію.