Поточна аналітика

Щодо стратегії інтеграції та реінтеграції внутрішньо переміщених осіб

A woman enters Ukraine after crossing the border from Russia at the border-crossing village of Uspenka in eastern Ukraine March 25, 2014. REUTERS/Yannis Behrakis (UKRAINE - Tags: CIVIL UNREST POLITICS CONFLICT)
 • До відома:  п.3.1. Програми КМУ, затвердженою Постановою КМУ від 12 червня 2020 р. № 471 передбачається:
  • Удосконалення законодавства щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та опрацювання питання щодо впровадження нових моделей, зокрема створення умов для отримання внутрішньо переміщеними особами житла у фінансовий лізинг.
  • Унормування процедури реєстрації місця проживання внутрішньо переміщених осіб, покращення їх інтеграції у приймаючі територіальні громади шляхом включення до реєстрів територіальних громад, до яких внутрішньо переміщені особи перемістилися.
  • Забезпечення щонайменше 1500 сімей внутрішньо переміщених осіб постійним і тимчасовим житлом.
  • Унормування процедури реєстрації місця проживання потенційно для 800 тис. внутрішньо переміщених осіб, покращення їх інтеграції у приймаючі територіальні громади.
 • Вимагаємо від уряду опублікувати інформацію щодо проблем реалізації прав внутрішньо переміщених осіб на забезпечення житлом, пенсійне та соціальне забезпечення, щодо проблем здійснення заходів з працевлаштування даної категорії громадян, забезпечення їх прав на здобуття освіти, належного обслуговування у закладах охорони здоров’я, надання правової допомоги, доступу до послуг у сфері культури та інформування, компенсацію коштів на житло.
 • Саме формулювання програми, а саме – «опрацювання питання щодо впровадження нових моделей створення умов…» – звучить максимально заплутано і бюрократично.
  • Якщо це ініціатива формування нової моделі і стратегії інтеграції та реінтеграції внутрішньо переміщених осіб, то уряд мав би проаналізувати та оприлюднити висновки щодо проблем реалізації існуючої Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року (схваленою Розпорядженням КМУ від 15 листопада 2017 р. № 909-р), а також Плану заходів з реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року (Розпорядження КМУ від 21 листопада 2018 р. № 944-р), та іншого законодавства.