Поточна аналітика

Щодо порушення режиму тиші

  • Штаб ООС подав дуже скромну цифру про порушення режиму тишу з боку російських найманців за 11 листопада – тричі порушили режим припинення вогню; внаслідок обстрілу поранення отримав українських військовий. У той самий час міжнародні спостерігачі з СММ ОБСЄ зафіксували 90 (!) порушень режиму припинення вогню у Донецькій області та 7 у Луганській. 
  • Така велика розбіжність в даних – наслідок постійного обману, яким вже кілька місяців годує українців Офіс Президента, щоб формувати образ Зеленського як такого, що нібито припинив війну на Донбасі.
    • Цьому ж має сприяти інформація про нібито якийсь план Кравчука, який нібито розглядає ТКГ. Немає ніякого плану Кравчука – є звичайні гуманітарні ініціативи, які були і до Зеленського та Кравчука, і які реалізувалися значно успішніше. Це стосується обміну бранців, це стосується розмінування, відкриття КВПП.
  • При Порошенку з полону окупаційних військ було звільнено 3244 полонених, грудневі обміни були звичним обміном у попередні роки. Скажімо, 27 грудня 2017 року було проведено великий обмін, внаслідок чого з в’язниць повернулось 74 українців. Але ніхто тоді це не називав планом Кучми чи планом Порошенка.
  • У березні 2020 року в інтерв’ю для газети «The Guardian» президент Володимир Зеленський зазначив, що для встановлення миру на Донбасі є один рік. «Тягнути довше не вийде. Якщо це займе більше часу, ми маємо змінити формат і вибрати іншу стратегію».
    • Термін відліку – дата Паризької зустрічі 12 грудня 2019 року. Іншими словами залишається місяць існування Мінського формату, бо досі не вдалося досягти навіть режиму припинення вогню.

 З кінця липня ми маємо заборону українським військовим відкривати вогонь, ми маємо приховування втрат українських військових, у кращому випадку, ми маємо зниження інтенсивності бойових дій на Сході України, але аж ніяк не припинення вогню.