Поточна аналітика

Родина члена виборчкому від «Слуги народу» безкарно «розпиляла» держзамовлень уже на півмільярда гривень

Як свідчать розслідування журналістів  структури пов’язані із родиною Вакуленків отримали уже понад півмільярда гривень за різними тендерами у Кам’янці. Причому у більшості угод спостерігається значне перевищення цін порівняно з ринковими.

Специфікою сімейного розпилу коштів є максимальне подрібнення угод аби уникнути відкритих торгів та й взагалі уваги громадськості.

Наприклад у 2023 році три лікарні Камʼянської міської ради уклали угоди з ФОП “Вакуленко Віктор Володимирович” на поставку медичних товарів на суму в 1,9 млн грн. Однак кожна угода була на суму близько 99 тисяч гривень.

Це дозволило замовникам не проводити відкриті торги, які починаються зі 100 тисяч гривень. Проте як було виявлено журналістським розслідуванням ціни у цих укладених без конкурсу угодах виявились вищими від ринкових на 15-30%. Однак у низці випадків націнка сягала 100%.

Наприклад, Камʼянська лікарня №1  купила  на 99 990 гривень медичні рукавички неопудрені нітрилові різних розмірів в середньому по 16 грн за пару. Ринкові ціни у Камʼянському значно менші. Найдешевші рукавички коштують 7,01 грн, найдорожчі – 12 грн/пару. Тобто якби рукавички купували хоча б по роздрібній ціні аптек, то можна було б зекономити приблизно половину від суми підряду.

Міська лікарня №9 за 99 999 грн купила у нього медичну вату по 32,78 грн/100г. Хоча ринкова ціна коливається від 11,34  до 20 грн. Тут переплата може становити теж в районі половини ціни контракту.

Таким чином тільки на допорогових поставках лікарням Камянського цього року Вакуленко міг отримати маржі у розмірі до 1 млн грн (половина від загальної суми підрядів 1,9 млн грн).

Віктор Вакуленко є зятем заступниці виборчої комісії у Камʼянському. А його дружина – Ольга Олександрівна на останніх виборах 2020 року була членкинею Камʼянської районної територіальної виборчої комісії від партії «Слуга Народу».

Загалом за даними «Прозорою» у період з 2020 року, коли Ольга з’явились у тервиборчкомі, їхня родина отримала підряди від комунальних та бюджетних установ Кам’янського на 548 млн грн. Причому найбільше було розпиляно через ТОВ «Містобудування України» (де теща Віктора Вакуленка Світлана Кирильченко – засновниця) – на 401 млн грн.

«Містобудування України» стало в останні роки основним підрядником по ремонту лікарень Кам’янського по дуже завищеним цінам.

Наприклад та сама лікарня №1, що купила у Віктора Вакуленка медичні рукавички по вдвічі завищеній ціни, замовила фірмі Світлані Кирильченко свій ремонт за 51 млн грн з утеплювачем в шість разів дорожче ринку і гіпсокартоном з трикратною переплатою.