Поточна аналітика

Росія втрачає союзників

Через розв’язану Росією війну в Україні Казахстан вирішив переглянути свої відносини з сусідом та пошукати союзників в особі США, Туреччини та Китаю, повідомляє The Wall Street Journal.

У травні-червні Казахстан відвідали помічник держсекретаря США у справах Центральної Азії, колишній посол країни в Казахстані Дональд Лу та генерал армії США, начальник Центрального командування країни Майкл Курилла. США попросили уряди країн Центральної Азії стати на бік Заходу у питанні підтримки України.

За кілька тижнів після початку війни делегація казахських чиновників відвідала Азербайджан та Грузію для обговорення торгового шляху “Середній коридор”, який проходить від Китаю до Європи через Центральну Азію, Кавказ і Туреччину. Раніше Туреччина та Китай не особливо цікавилися цим напрямком, оскільки не хотіли вступати в конфлікт з російською стороною, але вторгнення в Україну змінило їх настрої.

У квітні міністр оборони Китаю Вей Фенхе зустрівся в Казахстані з президентом Касим-Жомартом Токаєвим, де вони домовилися про військове співробітництво.

Казахська сторона також прагне тісних відносин з Туреччиною, країною-членом НАТО. На початку травня Токаєв побував в Анкарі, де турецькі та казахські чиновники підписали угоду про спільне виробництво безпілотників у Казахстані. Країна також збільшила свій оборонний бюджет на 441 мільярд тенге (близько 918 мільйонів доларів).