Поточна аналітика

росіяни не можуть придбати житло навіть з пільговою іпотекою

Так за даними «Додом.рф» частка нерозпроданого житла в росії досягла рекордних 67% від загального обсягу “первинки”.

Наразі не проданими залишаються 71,1 млн м2 житла або значно більше 1 млн квартир, які вже збудовані чи добудовуються.

Тим часом забудовники продовжують збільшувати пропозицію житла, однак купувати його немає кому.

Навіть попри те, що в рамках стимулів для зменшення негативного впливу на економіку західних санкцій російська влада лише цього року сподівається спрямувати на іпотечні програми майже 8 трильйонів рублів.

Завдяки масштабному будівництву житла, яке росіяни не мають за що купувати, будівельний сектор поряд з ВПК створює ілюзію зростання російської економіки.

Однак, як і з держоборонзамовленням, такий результат досягається штучно та дорогою ціною дедалі більших витрат наявних в країні резервів.

Різницю між ринковою та зниженою ставками пільгової іпотеки доводиться компенсувати з бюджету.

Зокрема у 2024 році лише на компенсацію ставок по пільговій іпотеці з бюджету рф готуються витратити пів трильйона рублів.

І це при тому, що в російському бюджеті й так вистачає проблем через безпрецедентні за усю історію пострадянської росії військові видатки.

Проте й таке марнування обмежених коштів не здатне приховати того факту, що в росіян усе менше коштів аби викуповувати те, що набудовується для демонстрації потрібної Кремлю картинки стійкості рф до міжнародних санкцій.

Роздута бульбашка будівельного сектору в такий спосіб насправді лише наближає загальний фінансово-економічний колапс росії.

А його відчайдушне відтермінування зробить його лише більш катастрофічним.