
російські металургійні компанії за 11 місяців 2022 року виплавила 66 млн т сталі проти 70,8 млн. тонн за той же час у 2021-му. А сама галузь продовжує відігравати важливу роль в російській агресії проти України.
Понад те, продовжує користатися із вивільненого на світовому ринку попиту, адже традиційно конкурувала із українськими підприємствами як за видами продукції, так і країнами експортних поставок.
Проте після блокади українських портів, знищення підприємств в окупованому Маріуполі та ударів по енергетичній інфраструктурі у 2022 році виробництво сталі в Україні зменшилося більш як утричі порівняно із 2021 роком (6,3 та 21,4 млн т).
При цьому металургійна індустрія країни-агресора є критично важливим постачальником продукції для виготовлення найрізноманітнішої зброї, яка використовується для вбивств та руйнувань в Україні.
Усе це вимагає якнайшвидшого застосування проти російської металургійної продукції санкцій, аналогічних тим, які уже були запроваджені на нафту та нафтопродукти, включно із забороною на страхування та перевезення російської металургійної продукції незалежно від того, яка країна є її отримувачем.
На відміну від нафти чи газу у світі досить недозавантажених потужностей у металургійній галузі, включно із компаніями в державах ЄС, США, Японії та Кореї, які здатні замістити на світовому ринку російський метал.