Поточна аналітика

Розслідування «Bellingcat», крім всього іншого, показує ефективність дій української влади 2014-2019 років у протидії російській агресії

Звіт авторитетної організації розслідувань Bellingcat переконливо свідчить: вибухи у Врбетиць 2014 року були елементом тривалої операції ГРУ Росії, яка мала порушити здатність України здобувати озброєння і боєприпаси.

Bellingcat оприлюднила дані, які не лише свідчать про чіткий зв’язок вибухів в Чехії з опором України російській агресії  у 2014-2015 роках, а й засвідчує ефективність дій української влади під керівництвом Порошенка у боротьбі проти Росії.

Група Bellingcat свідчить, що лише за контрактами з болгарською компанією EMCO/ЕМКО, вартістю понад 25 мільйонів євро Україна отримала у 2014-2015 роках 60 тисяч зарядів до швидкострільних зенітних артилерійських систем «Тунгуска», понад 30 тисяч гранат до гранатометів різних систем чи 5 тисяч снарядів калібру 152 міліметри. Можна лише припустити, скільки таких контрактів і з скількома компаніями було. Тобто, влада не сиділа склавши руки, влада по всьому світу скуповувала боєприпаси і зброю для протидії російські агресії.

Наскільки контрастує така дієвість Порошенка на тлі безпорадності чинної влади у питанні закупівель вакцини для щеплення від Covid.

Вибухи на складах боєприпасів в Болгарії, Чехії, застосування російськими спецслужбми отруйного агента «Новічок» проти топ-менеджменту EMCO/ЕМКО (батька і сина Гебревих) показує на якому рівні було організоване полювання російських спецслужб на людей, які постачали Україні зброю і боєприпаси.

Вибухи в Болгарії і Чехії ставлять по новому питання про вибухи на складах боєприпасів в Україні. Нагадаємо, тема підривів складів з боєприпасами була однією з тем очорнювання П’ятого Президента України П. Порошенка. Після розслідування чеських правоохоронців, звіту Bellingcat про вибухи в Чехії у 2014 році стає зрозумілим, що значна частина вибухів у Балаклії, Калинівці, Ічнянському районі у 2015-2018 роках з великою ймовірністю є справою рук російських диверсантів. І «питання» Зеленського Порошенку на дебатах два роки тому «Чому підпалювачів магазину Roshen знайшли за 4 години, а підпалювачів військових складів і підривників автомобіля Шеремета не можуть знайти кілька років?» повною мірою можна адресувати самому Зеленському. У нього вже було два роки – чому при президентові Зеленському досі не знайшли підпалювачів військових складів?

Довідково: 29-30.10.2015 сталася пожежа на складі у м. Сватове Луганської області; 23.03.2017 – вибухи на складах у Балаклії Харківської області; 22.09.2017 – пожежа на складі у селі Новоянисоль поблизу Маріуполя;  26-29.09.2017 – пожежа на складі в Калинівці Вінницької області, 09.10.2018 – пожежа на складі в Ічнянському районі Чернігівської області.