Поточна аналітика

Розслідування CNN свідчить: команду Зеленського чекає кримінальна справа за державну зраду

Вибухове розслідування по операції з затримання найманців ПВК «Вагнер», проведене CNN, не лише підтверджує раніше оприлюднені факти, а й викриває брехню влади. І це ще до виходу розслідування Bellingcat.

Розслідування CNN, авторитет якого дуже важко заперечити, – це дуже сильний удар по владі Зеленського.

Принциповим у розслідуванні CNN є: 1) така операція була і це підтверджує троє представників української спецслужби і представник спецслужби США; 2) спецслужби США знали про цю операцію і це підтверджує представник спецслужби США; 3) це була спецоперація українських спецслужб; 4) її було зірвано через незаплановану затримку «вагнерівців» в Білорусі.

Нагадаємо, що українська влада, починаючи з Зеленського, вже більше року бреше людям про цю операцію, намагаючись закамуфлювати той факт, що вона була «злита» росіянам Офісом Зеленського. Спочатку вони заперечували сам факт, далі Зеленський говорив, що це не «наша спецоперація».

  • СБУ 19 серпня 2020 року заявила: «дані стосовно участі СБУ у так званій «вагнерівській спецоперації» є звичайним фейком. А його першоджерелом… було саме російське видання»
  • 20 серпня 2020 року президент Володимир Зеленський назвав «маячнею» інформацію про «злив» спецоперації по ПВК «Вагнер»: «Маячня. Я про це читав. Сумно, що деякі засоби масової інформації передрукували «Комсомольську правду» (здається, російську), зробили з цього сенсацію в Україні. Я не знаю ні про який «злив» якоїсь там операції».

Але 24 червня 2021 року Зеленський в інтерв’ю телеканалу «1+1» визнав існування цієї спецоперації, порівняв плани захопити членів приватної військової компанії «Вагнер» із затриманням опозиційного білоруського журналіста Романа Протасевича і назвав її спецоперацією «інших країн».

  • «Ми з вами бачили, що відбулось у Білорусі, як посадили літак, чим усе це закінчилось. Чим закінчуються такі випадки, такі спецоперації тієї чи іншої країни, до якої ізоляції така операція приводить. Тож це точно не була наша операція». І далі: ідея спецоперації щодо «вагнерівців» була «інших країн, точно не України, і те, що Україну максимально затягували в це питання – це правда».

До речі, розслідування CNN підтвердило, що свідомий провал призвів до того, що Україна не отримала двох важливих свідків-найманців з групи «Вагнер», які були присутніми при запуску ракети, що збила МН17.  І це у час, коли суд в Нідерландах розглядає цей теракт, їх свідчення були б дуже потрібні. Ще четверо найманців були членами групи, яка збила військовий літак і убила не менш ніж 70 українських військових. Це, як мінімум, міг би бути наш «золотий обмінний фонд».

Розслідування CNN переконує, що після зміни влади проти команди Зеленського обов’язково буде кримінальне провадження по справі «зливу» спецоперації з затримання найманців ПВК «Вагнер».