Поточна аналітика

Санкції проти рф: Світ закривається від росії і росіян

Декілька вчорашніх новин з російських ЗМІ свідчать, що інші країни все більше намагаються віддалитися від рф, а росіяни в їх країнах стають токсичними. Зокрема:

  • Глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу запропонував включити до наступного пакету санкцій проти Росії заборону на видачу її громадянам шенгенських віз.
  • Уряд Фінляндії шукає способи обмежити видачу туристичних віз росіянам, Фінляндія порушить питання про візову політику на неформальній зустрічі глав МЗС ЄС наприкінці серпня.
  • У Грузії понад 13 тис. осіб підписали петицію грузинсько уряду та парламенту Грузії з вимогою запровадити візовий режим для громадян Росії та Білорусії.
  • Більше того, один з барів Тбілісі ввів свої вимоги для російських туристів: візитерам закладу, серед іншого доведеться погодитися із твердженнями, що «Крим – це Україна», «Абхазія та Цхінвальський регіон – це Грузія», а також засудити «спецоперацію» на Донбасі. Крім того, спілкуватися з персоналом дозволено лише грузинською чи англійською мовами, не можна розплачуватись російськими рублями та вступати в дискусії про політику у нетверезому вигляді.

Запровадження віз і/або повна заборона на в’їзд громадян рф до інших країн – це один із видів санкцій, які будуть рано чи пізно запровадженні в західних країнах і країнах-сусідів рф.

Громадяни рф мають на собі відчути увесь тягар відповідальності за дії керівництва держави, за свою мовчазну згоду агресивної політики Путіна. Більше того, такого роду ініціативи, як анкетування або підписання згоди щодо принципових питань, як-то Крим – це Україна або засудження війни в Україні, мають стати повсюдною вимогою в готелях та закладах харчування в усіх країнах, де дозволений туризм російських громадян.

Через свою агресивну політику Росія перетворюється на країну-ізгоя, її громадяни стають токсичними, і в швидкому майбутньому країна перетвориться на Північну Корею, із закритими кордонами, відсутністю інтернету і доступу до правдивої інформації.