Поточна аналітика

Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками

 • Заступник глави ОП Кирило Тимошенко заявив, що ніхто не забирав гроші для боротьби із коронавірусом на будівництво доріг  і що «усе це інсинуації».
 • Десятки, якщо не сотні тисяч наших співгромадян були приречені на смерть саме внаслідок злочинних дій або бездіяльності влади – внаслідок відсутності кисню та кваліфікованих кадрів у українській системі охорони здоров’я.
 • Необхідні для підготовки до піку захворюваності фінансові ресурси після створення парламентом спеціального Фонду розміром у 66 млрд. грн. протягом 8 місяців витрачалися на зовсім інші цілі – на корупційні схеми «великого будівництва».
 • На сайті Міністерства фінансів у розділ «Фонд боротьби із гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками» йдеться, що:
  • Із 40,8 млрд. грн. касових видатків Фонду, які були проведені станом на 19 листопада 2020 року, 20,8 млрд. грн. – тобто більше половини (!) було спрямовано на «Будівництво, реконструкцію та ремонт автодоріг державного значення».
  • Натомість, лише 4 млрд. грн. (10% фактичних видатків!) – було спрямовано на доплату медичним працівникам. У результаті лікарі масово звільнялися, або не хотіли йти працювати в медзаклади, які спеціалізуються на боротьбі з коронавірусом.
  • Всього 790 млн. грн. або менше 2% фонду було витрачено на забезпечення лабораторій МОЗ та закупівлю ЗІЗ, у результаті чого ми отримали тижневі черги для тестів на коронавірус та масову захворюваність серед незахищених лікарів.
  • Лише 571 млн. – тобто менше 1,5% усіх фактичних видатків на даний час (!) – витрачено на закупівлю кисню, який гостро потрібен для виживання тисяч українців саме зараз, а не через місяць чи два, на відміну від ремонту тих же автошляхів.
  • Менше 2,2 млрд. грн. – ледь більше 5% усіх видатків фонду – на будівництво та ремонт приймальних відділень опорних лікарень, включно із закупівлею обладнання для них.
 • Причому на будівництво автошляхів освоєно уже 2/3 усіх (20,8 млрд. грн. із 31,4 млрд. грн.) виділених із фонду боротьби з Covі9-19 коштів, тоді як на забезпечення лабораторій та закупівлю ЗІЗ – лише 1/5 (0,79 із 3,98 млрд. грн.), на забезпечення лікарень киснем – ледь більше 1/3 навіть передбачених коштів (571 млн. грн. із 1467 млн. грн), будівництво та ремонт приймальних відділень опорних лікарень та закупівлю обладнання для них – теж ледь більше 1/3 передбачених коштів (2,2 млрд. грн із 6,4 млрд. грн).