Поточна аналітика

Школи в часи пандемії не отримують ефективної підтримки

Неефективність роботи влади яскраво демонструється її діями. Прем’єр-міністр України, як і Президент можуть багато говорити про свої успіхи, але ж фактичні дані говорять самі за себе. Минулого року Кабмін виділив 539,5 млн грн на закупівлю медичних масок, дезінфікуючих засобів для створення безпечних умов здобуття загальної освіти. Це становить 9% від потрібних 6 млрд грн, по які в 2020 році зверталося Міносвіти до Фонду боротьби з COVID-19, але так і не отримало їх.

До відома: У 2020 році Кабмін виділив 539,5 млн грн або 9% від потрібних 6 млрд грн на закупівлю засобів індивідуального захисту для шкіл.

Більше того, отримані 539,5 млн грн були перерозподілені з інших бюджетних програм, зокрема:

Зменшили видатки на програму «Загальнодержавні заходи у сфері освіти» (підручники, посібники, методичне забезпечення, витрати на електронну освіту) на 77 млн грн.

Зменшили фінансування академічних стипендій студентам, аспірантам, докторантам на 40 млн грн.

Зменшили фінансування програми «Забезпечення здобуття професійної освіти за професіями загальнодержавного значення» на 10 млн грн.

Зменшили видатки на проведення конкурсу «Учитель року» на 4 млн грн тощо.

У вересні 2020 року МОН зверталось до КМУ про виділення з Фонду по боротьбі з COVID-19 3 мільярдів гривень, проте уряд не виділив ці кошти. Згідно розрахунків Міносвіти загальна потреба на закупівлю масок та дезінфікуючих засобів на 4 мільйона учнів та 520 тисяч працівників шкіл складала 6 мільярдів гривень, половина коштів мала бути забезпечена за рахунок співфінансування.

Хоча й організація матеріально-технічного забезпечення закладів освіти є повноваженням місцевого самоврядування, а саме виконавчих органів відповідних рад, не треба забувати те, кошти з протикоронавірусного фонду розподілялися саме центральною владою.

Такого роду дії влади свідчать про ставлення її до наступного покоління. Школи, які й так перебували у скрутному становищі через введення карантину, ще й не отримували необхідних дезінфікуючих та інших захисних засобів. Чи стали школи осередками захворюваності і розповсюдження коронавірусної інфекції через таку неефективність роботи не відомо. Оскільки в країні не відслідковують контакти хворих і не досліджують основні ймовірні осередки захворюваності. Запроваджені у минулому і цьому році карантинні обмежувальні заходи, були проведені без обґрунтування. Просто закривалися одні види магазинів та закладів, а інші працювали.

Складається враження, що владою просто здійснюється навмисний саботаж боротьби з вірусом.