Поточна аналітика

“Слуги народу” провалюють виконання бюджету уже третій рік поспіль

За тиждень до завершення січня в бюджет надійшло менше половини запланованих доходів.

Із 61,9 млрд. грн., які заплановано зібрати до Державного бюджету у січні, станом на 21 січня за даними звітності Держказначейства надійшло лише 27,5 млрд. грн.

Це 44% від плану на місяць. Причому по загальному фонду бюджету виконання ще гірше – 40%.

Податкові органи взагалі зібрали менше чверті від запланованого – 6,87 із 29,88 млрд грн.

Намагаючись компенсувати власні провали урядовці перекладають проблеми на бізнес, чим ще більше підривають перспективи економіки, а відтак і наповнення державного бюджету в майбутньому.

Зокрема, відшкодування ПДВ експортерам за підсумками перших трьох тижнів січня перебуває на рівні всього 17,7% від показників аналогічного періоду минулого року. Виплачено 1,2 млрд. порівняно із 7 млрд. грн. за той же період торік.

Нагадаємо, що в грудні 2020 року, за даними Держказначейства, податкові органи також зібрали на чверть менше, аніж попереднього року – 34,7 проти 46,6 в грудні 2019-го.

Тоді, через провал виконання бюджету, ще з листопада було припинено фінансування усіх незахищених статей державного бюджету.

За підсумками 2019-го року недовиконання державного бюджету за надходженнями становило 35,3 млрд. грн. В тому числі по податковій і митниці – 28,9 млрд. грн.

Влада, яка вихвалялася намірами подолати корупцію та контрабанду на митниці продемонструвала цілковиту неспроможність нормально виконувати бодай ухвалювані нею ж бюджети.