Поточна аналітика

«Слуги народу» повинні відкликати проект постанови про засудження подій 20 березня біля Офісу Президента як такий, що кидає тінь на український парламентаризм

Проект постанови про засудження подій, що відбулись 20 березня 2021 р. біля Офісу Президента України № 5295 від 22.03.2021, запропонований депутатами від «Слуги народу», ще раз переконує, що на сьогодні для «слуг народу» темою №1 у парламентському житті є не проблема вакцинації українців, не тема відновлення співпраці з МВФ, не платіжки з захмарними сумами, які отримали українці за лютий, не те, що на лінії розмежування за 2,5 місяці вже загинули 23 солдати, а те, що протестуючі під Офісом Президента обписали фасад Банкової, 10.

Також цей проект є доброю ілюстрацією рівня підготовки випускників «Трускавецького університету». Такі перли давно не зустрічались в парламенті.

Так, автори проекту постанови серед іншого пропонують МВС, СБУ, ДБР «керуючись одним з основних принципів демократії – принципом політичної рівності громадян перед законом, вивчити обставини, що супроводжували події, які відбулись 20 березня 2021 року біля Офісу Президента України, на предмет організації та/або участі у реалізації зазначених подій будь-яких політичних партій України та/або пов’язаних з ними осіб».

Цей пункт потребує додаткового коментування авторами цього правового шедевру: по-перше, це сприймати як натяк, що МВС, СБУ, ДБР досі допускали порушення принципу політичної рівності, тобто робили преференції залежно від соціального і матеріального становища? По-друге, а які правові наслідки буде мати «вивчення обставини на предмет організації, участі пов’язаних з партіями осіб»? Пов’язаність з партією – це обтяжуюча чи пом’якшуюча обставина? І як це сприймати у зв’язку з участю в акції добродія Потураєва з «Слуги народу», про що він навіть похвалився у мережі?

Якщо ж йдеться про те, аби в черговий раз Нацполіція, СБУ і ДБР дружно згадали, що до організації розмальовування фасаду ОП причетний Порошенко, то це без нагадування монобільшості постійно говорить заступник міністра внутрішніх справ А. Геращенко. Хоча жодних свідчень на користь цього твердження не існує.

І зовсім дивно, як для вищого законодавчого органу, сформульований пункт проекту постанови з «дорученням» Державному управлінню справами: подати до Верховної Ради України інформацію щодо розміру шкоди, завданої будівлі за адресою: місто Київ, вулиця Банкова, 11, а після встановлення осіб учасників подій 20 березня 2021 року біля Офісу Президента України, – вжити заходів, спрямованих на відшкодування завданої майнової шкоди. От цікаво, хтось може уявити, щоб Конгрес звертався з подібним «дорученням» до канцелярії Білого дому?