Поточна аналітика

Ще один крок до узурпації влади «командою Зеленського»

«Слуги народу» у законопроекті №5672 від 18.06.2021 пропонують внести зміни і доповнення до Кримінального кодексу України, якими надати право президенту України ухвалювати свавільні «політико-правові рішення як винятковий кримінально-правовий захід».

За замістом законопроекту, такі «рішення» наче спрямовуються на звільнення полонених. Однак виписані норми так, що «юристи криворізької школи» цілком можуть стверджувати, що звільнення полонених – це лише один випадок застосування такого екзотичного механізму.

  • Щоправда, і у питанні полонених застосування таких механізмів – небезпечне. Адже воно передбачає віддавання російських воєнних злочинців без суду – так, як це трапилось раніше з Цемахом і беркутівцями. Фактично, автори законопроекту хочуть заднім числом виправдати Зеленського за ці злочини.
  • Президент Порошенко, натомість, дотримувався процедури: злочини агресорів були задокументовані у судових рішеннях – і лише після цього Президент застосував право помилування для обміну.

До того ж, надання Зеленському права ухвалювати такі рішення є ще одним кроком до узурпації державної влади. Зазначений законопроект – лише один з численних випадків системного зухвалого порушення норм і принципів Конституції з боку Зеленського, які можуть однозначно тлумачитися як узурпація влади.

  • Наприклад, представник президента України в КС, народний депутат Федір Веніславський уже заявляє, що вплинути на практику Конституційного Суду України не можна наявними юридичними механізмами, а тому «потрібно вдаватися до політико-правових рішень».
  • Одним з кричущих прикладів застосування «командою Зеленського» так званих «політико-правових рішень» – це внесення президентом до парламенту законопроекту, яким було запропоновано повністю оновити складу КСУ та визнати його скандальне рішення «нікчемним» (проєкт Закону про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства (реєстр. № 4288)).
  • Далі було таке ж неконституційне скасування указу В.Януковича про призначення Тупицького та Касмініна суддями Конституційного Суду.
  • Наступним рівнем стало використання указів президента, якими вводяться в дію рішення РНБОУ, у якості способу позасудових розправ, які несуть небезпеку політично вмотивованого переслідування політичних та бізнесових конкурентів нинішнього Глави дерджави та його найближчого оточення.
  • Цим самим було закладено небезпечні прецеденти грубого порушення принципів правової держави та протестовано реакцію вітчизняної та міжнародної громадськості на антиконституційні дії президента.

А далі, як стверджує технолог Банкової, «Володимир Олександрович катастрофічно виріс».

Популісту та «юристу» тісно у існуючих законодавчих рамках для підтримки високого градусу «всенародної любові». Тому він явно не зупиниться лише на ухваленні політико-правових рішень у кримінальному процесі.

Далі будуть інші «прості рішення», які ведуть до погіршення іміджу України на міжнародній арені, подальшого послаблення її підтримки західними партнерами. Що явно відповідає інтересам РФ.