Поточна аналітика

Щоб компенсувати обвальне скорочення видобутку в Україні, у грудні імпорт енергетичного вугілля довелося збільшити у понад 50 разів

Зокрема, як свідчать дані Державної митної служби, енергетичного вугілля за кодом 27011900 (тобто крім антрациту) у грудні 2021 року було імпортовано на 1,86 млрд грн. Хоча в грудні минулого року витрати на нього склали лише 36 млн грн.

Причому йдеться не про антрацит, який не видобувається на підконтрольній Україні території, і який доводилося імпортувати і раніше. А саме про вугілля, яке має компенсувати різке скорочення видобутку тих марок палива, які досі видобувалися в Україні.

Адже обвал видобутку на шахтах підконтрольної території за час президентства Зеленського просто катастрофічний, особливо якщо порівняти із часами президентства Порошенка.

Наприклад, енергетичного вугілля (крім антрациту) було імпортовано в грудні 2021 року 392 тис тон. Водночас українські шахти, за даними Міненерговугілля, видобули у грудні 2021 року рядового енергетичного вугілля на 291 тис т менше, аніж у грудні 2018-го року (2044 та 2335 тис т відповідно).

Середня вартість імпортованої тони, за даними митниці, становила у грудні 4130 грн. Однак окремі партії коштували дорожче 5000 грн. Це в рази більше, аніж отримують за вугілля українські шахти та шахтарі.

І це є справжня державна зрада – знищувати енергетичну безпеку і власний вуглевидобуток, щоб в десятки разів збільшувати імпорт за значно вищими цінами тих марок вугілля, які цілком можуть видобуватися на підконтрольній території.