Поточна аналітика

Щодо невиплат 300% надбавок лікарям

13 травня 2020 року під час «Години запитань до Уряду» Прем’єр-міністр України повідомив народним депутатам про те, що питання 300% доплати медикам, які працюють з хворими на COVID-19, перебуває на особистому контролі в Президента України… Я обіцяю, що ми в повній мірі виплатимо всі кошти, які обіцяли лікарям».

Проте вже через рік лікарі повідомляли про проблеми в медицині і зокрема з отриманням обіцяних 300% за роботу в «ковідних» відділеннях. Медицина за два роки Президентства Володимира Зеленського опинилась у критичному стані. Влада нехтувала питаннями медичної сфери. На публіку було багато політики і обіцянок щодо доплат медикам, які працюють із ковідними хворими. Однак насправді не всі отримували ці кошти, або отримували не в повному обсязі.

По деяких регіонах коштів, які направлялися від НСЗУ до лікарень, не вистачало, щоб виплатити усім медпрацівникам 300% доплат. По невиплатам 300% доплат навіть екс-міністр М.Степанов визнавав існування проблеми у 2020 і 2021 роках.

Протягом більше року карантину і пандемії коронавірусної інфекції влада не змогла забезпечити виконання однієї з своїх обіцянок з виплати 300% доплат медикам, які працюють з ковідними хворими. Проте, популістських заяв з цього приводу лунає чимало.