Поточна аналітика

Шмигаль знов зарано рапортує про здолання коронавірусу

На нараді у президента Зеленського 14 червня цього року прем’єр-міністр урочисто заявив, що Україна відтепер входить до «зеленої зони» навіть за критеріями ЄС.

«Усі області України перебувають у «зеленій» зоні. Відповідно до критеріїв Європейського Союзу Україна також відсьогодні увійшла в «зелену» зону. Маємо показник 74,71 випадку на 100 тис. населення при встановленому ЄС критерії 75 випадків на 100 тисяч населення», – зазначив Денис Шмигаль.

Однак ознайомлення з чинними критеріями (чи, радше, рекомендаціями) Ради ЄС щодо віднесення країн до «зеленої зони» дає підстави стверджувати, що така заява Шмигаля, м’яко кажучи, не відповідає дійсності

Чинні рекомендації Ради ЄС включають до критеріїв «зеленої зони» не лише показник захворюваності, а й відсоток позитивних тестів серед усіх зроблених. 

Відповідно до даних Центру громадського здоров’я, для України відсоток позитивних тестів зараз складає 3,3%.

Тому, на основі згаданих рекомендацій Ради ЄС, для віднесення країни до «зеленої зони» показник захворюваності за останні 14 днів має бути меншим ніж 50 випадків на 100 тис. населення. В Україні, нагадаємо, цей показник поки що становить 74,71 випадку на 100 тис. населення.

Згаданий Шмигалем критерій – менше 75 випадків на 100 тис. – може застосовуватися лише в разі, якщо показник позитивних тестів серед усіх проведених становить менше 1%, не  3,3%, як зараз в Україні.

Тому Україна може і справді в якийсь момент досягти критеріїв «зеленої зони».

Але станом на день наради у президента – вона таким критеріям не відповідала.