Поточна аналітика

Штрафи за борги по комуналці як спосіб наповнення бюджету?

За повідомленням ЗМІ в Києві боржники з оплати за житлово-комунальні послуги почали отримувати квитанції зі штрафними санкціями, вписаними в них. Поки що штрафують тільки боржників за опалення. Штрафи становлять 3% річних від загальної суми боргу

  • Крім того, комунальне підприємство «Київтеплоенерго» нарахує інфляційні втрати. В результаті боржникам за опалення доведеться платити набагато більші суми, щоб погасити заборгованість, ніж вони могли б перерахувати, вносячи своєчасну оплату за послугу.

Крім того, на днях, Кабінет міністрів України ухвалив нову постанову, згідно з якою громадяни країни будуть позбавлені нарахованих субсидій. Причиною відмови в наданні допомоги від держави може стати заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг.

Варто нагадати, що згідно з даними Державної служби статистики, на кінець вересня 2021р. заборгованість населення:

  • зі сплати за постачання та розподіл природного газу становила 23,1 млрд.грн,

  • за постачання теплової енергії та гарячої води – 18,8 млрд.грн,

  • за постачання та розподіл електричної енергії – 6,5 млрд.грн,

  • за централізоване водопостачання та водовідведення – 6,4 млрд.грн,

  • за управління багатоквартирним будинком – 5,5 млрд.грн,

  • за надання послуг із вивезення побутових відходів – 1,2 млрд.грн.

Тобто через посилення санкцій влада намагатиметься вибивати борги з українців. Із запровадженням штрафів та позбавлення субсидій, влада зробить бідних людей ще біднішими. Адже часто буває так, що якщо людина не сплачує за комунальні послуги, то йому просто не вистачає на це коштів. І де людина їх візьме після нарахування штрафі та позбавлення субсидій не зрозуміло.

Такими діями влада розкручує спіраль несплаченої заборгованості, вганяючи людей в боргову петлю, коли борги зростатимуть, а покривати їх не буде чим.