Поточна аналітика

Швейцарія приєдналася до десятого пакета санкцій Євросоюзу проти рф

29 березня на засіданні Федеральної ради Швейцарії було ухвалено рішення про запровадження нових санкцій проти росії.

  • До відома: 25 лютого Євросоюз прийняв десятий пакет санкцій проти росії у зв’язку з її військовою агресією проти України. У рамках цього пакету санкцій було введено обмеження щодо росії.
  • 1 березня Федеральний департамент економіки, освіти та досліджень (EAER) Швейцарії вніс поправки до додатків постанови та схвалив запровадження санкцій проти близько 120 фізичних та юридичних осіб. Санкції набули чинності з 29 березня, після того, як Федеральна рада Швейцарії затвердила їхнє введення.

Нові санкції проти росії, введені Євросоюзом та підтримані Швейцарією, включають заборону на участь громадян росії у складі керівних органів власників або операторів об’єктів критичної інфраструктури, а також обмеження на експорт різних видів товарів, включаючи товари подвійного призначення, товари, що сприяють розвитку сектору оборони та безпеки, та товари, що використовуються в авіаційній та аерокосмічній галузях. Останній пакет санкцій також посилює обмеження імпорту товарів, які мають економічне значення для росії.

Метою європейських санкцій є тиск на росію задля досягнення миру і стабільності в Україні.

Місяць назад Швейцарський банк Credit Suisse заморозив активи громадян рф, що потрапили під санкції, на суму в майже $20 млрд. Credit Suisse також заморозив державні активи рф та російського Центробанку. Раніше Швейцарія повідомляла про блокування активів рф на $8,1 млрд та 15 об’єктів нерухомості. Загалом сума тимчасово конфіскованих активів досягла позначки 46,1 млрд швейцарських франків (майже 50 млрд доларів).