Поточна аналітика

Схоже, що в Омані Зеленський таки зустрічався з Патрушевим

За пару тижнів виповниться два роки з дивної та доволі підозрілої поїздки Зеленського в Оман. Йому здається, що за лавиною інших «зашкварів» та дій, що можуть бути кваліфіковані як злочини, ця подія видається вже незначною і давно забутою.

Але останні події дедалі більше підштовхують до думки, що в Омані Зеленський таки зустрічався з Патрушевим та/або якимось іншими особами, пов’язаними з Кремлем.

І саме ця зустріч визначає генеральні напрями зовнішньої та внутрішньої політики Зеленського: згортання європейської та євроатлантичної інтеграції; послаблення армії, зрив оборонного замовлення; фактичне ігнорування фактів посилення напруженості на східних кордонах України; доведення до кризового стану української енергетики, що робить нашу державу вразливою передусім перед РФ; згортання співпраці з західними партнерами, посилення напруженості і недовіри у відносинах з ними; дії в інтересах країни-агресора: одностороннє відведення українських військ з укріплених позицій, заборона вогню навіть у відповідь на ворожі обстріли; добровільна передача Росії ключового свідка і безпосереднього виконавця російського теракту щодо пасажирського літака Малазійських авіаліній; свідомий зрив операції українських спецслужб; політично вмотивоване переслідування лідера опозиції, єдино спроможного організувати та очолити спротив Росії, та ін.

Нагадаємо: «неофіційний робочий візит» Зеленського до Оману не анонсувався його пресслужбою. Спочатку в ОП розказували, що Зеленський відпочиває у Карпатах і демонстрували постановочні фото. Однак 5 січня з’ясувалося, що Зеленський таємно полетів в Оман разом із сім’єю і оселився в одному з елітних п’ятизіркових готелів країни Al Bustan Palace Ritz-Carlton Hotel. Вартість однієї ночі там доходить до €4000.

За кілька годин повідомлення про поїздку Зеленського з’явилося і від Офісу президента, де стверджувалося, що це не відпочинок, а «робочий візит за власний кошт», і президент планує «обговорити торговельно-економічні відносини з Оманом та залучення інвестицій». Мовляв, Зеленський прибув в Оман за свій рахунок для зустрічей з владою на найвищому рівні.

Українцям розповідали проте, що В.Зеленський «обговорив з виконавчим президентом Державного генерального резервного фонду Оману активізацію інвестиційної співпраці».

Все б нічого, якби не кілька фактів:

  • Султанат Оман внесений Європейським Союзом до «чорного списку» податкових юрисдикцій через її офшори та відмову співпрацювати у питанні прозорості оподаткування. Співпраця з ним може відштовхнути нормальних інвесторів.

  • За даними Національного банку України обсяг прямих інвестицій із Султанату Оман до України у 2020 році та у першому півріччі 2021 року дорівнював нулю.

Візит нібито був офіційним, однак президент скористався послугами рейсового літака, витративши власні кошти (кошти дружини). При цьому Зеленський повернувся з Оману до України нібито за рахунок іноземної держави, себто Оману. Про це голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков розповів в інтерв’ю виданню «Новое время», передає «Радіо Свобода».

Журналісти програми «Схеми» з’ясували, що під час перебування Зеленського в цій країні туди прилітав секретар Ради безпеки РФ, колишній директор ФСБ Микола Патрушев. За їхньою інформацією, президент України також і повернувся до Києва на тому ж літаку, на якому Патрушев летів з Москви до Оману.

Після всього цього плутані покази Зеленського та його ОП щодо того з якою метою, на чиї кошти він літав і повернувся з Оману, більше скидаються на спроби замести сліди.

Українці так і не отримали відповіді на ключове питання: що там робив в цей час літак секретаря Ради безпеки країни-агресора, генерала КДБ, що очолював ФСБ Росії після Путіна щонайменше протягом двох президентських термінів останнього. Саме Патрушев був причетний до резонансного вбивства колишнього офіцера ФСБ О.Литвиненка, фігурував у ЗМІ як причетний до контрабанди кокаїну з посольства Росії в Аргентині, а з квітня 2018 року включений до списку санкцій США. Російський політолог Андрій Піонтковський вважає очевидною причетність Патрушева до вибухів житлових будинків у Росії як інструменту приходу Путіна до влади в Росії.