Поточна аналітика

«Слуга народу» просуває на міністра оборони Ірину Верещук, відому зв’язками з Медведчуком, любов’ю до Путіна і негативним ставленням до НАТО

Нардеп від “Слуги народу” і голова оборонного комітету в парламенті Ірина Верещук, яка на міських виборах у Києві набрала лише 7,9% (характерно, що це менше, ніж набрала партія – таке трапляється тільки тоді, коли кандидат дуже непопулярний), заявила про готовність стати міністром оборони. Виявилось, що її кандидатуру на міністра оборони вже обговорювали на фракції СН.

Варто зазначити, що Верещук відома дуже неоднозначними заявам з питань нацбезпеки. Вже у статусі народного депутата від фракції «Слуга народу» Ірина Верещук в інтерв’ю телеканалу «112», яке вийшло в ефір 23 вересня 2019 року, заявила, що НАТО не збирається приймати Україну до своїх лав, тому державі варто переглянути підхід до відносин з НАТО:

  • «Ми хочемо, але нас не беруть. І ми стукаємо в закриті двері і втрачаємо репутаційно. Нам не можна йти туди, де нас не чекають. Нам треба рухатися, ставати міцнішими, більш злагоджено. У нас є програми співпраці, все. Але чомусь в Грузії це одна частина роботи, а у нас – інша. І навіть про політичну частини йдеться»… «Я завжди була прихильником Фінляндії, які пояснюють, чому вони не вступають до НАТО. Вони можуть собі це дозволити інституційно, в них є прекрасні програми, які діють з НАТО, вони, напевно, глибше інтегровані в НАТО, ніж деякі країни НАТО… Але вони кажуть: ми навіть до Конституції цього не будемо записувати, нам не потрібні проблеми з Росією».

І.Верещук у дуже добрих стосунках з Тарасом Козаком, одним з наближених підозрюваного у державній зраді Медведчука; він був депутатом обласної ради від містечка, де вона була головою. Очевидно, дружні стосунки збереглися, бо Верещук була частим гостем на 112 каналі, ЗІК та Ньюсван.

2 травня 2020 року Верещук опублікувала у своєму Facebook пост із закликом просити вибачення у загиблих під час подій в Одесі 2014 року, йдеться про прихильників «руського міра».

І.Верещук в інтерв’ю російському журналу «Огонёк» у грудні 2013 року, коли в Україні вирувала Революція Гідності, назвала Росію «авторитаризмом з демократичним обличчям» і заявила про свою любов до Путіна: «Але якби в нас був такий Путін, я б за нього голосувала. Він робить для Росії добре… Він діє в інтересах своєї країни. Щоб кожен президент так свою країну захищав. Ось натурально». Разом з тим Верещук не любить Бандеру: «Та слід зрозуміти, що ця історична постать (Бандера) ніколи не знайде місця в українському пантеоні героїв. Бо історія, як ми б нею не “крутили”, збрехати світу не дозволить».